Porady dotyczące bezpiecznej giełdy

Złote zasady ułatwiające bezproblemowe prowadzenie działalności

Zajmuj się wyłącznie własną firmą i unikaj potencjalnych problemów dzięki przestrzeganiu poniższych złotych zasad.
  1. Dowiedz się, z kim współpracujesz. Oznacza to, że musisz dysponować solidnym procesem kwalifikacji i konsekwentnie go stosować. Zawsze proś o potwierdzenie tożsamości – za każdym razem należy prosić o numer identyfikacyjny Teleroute. Zapisz go i sprawdź w Katalogu firm transportowych. Skontaktuj się z drugą stroną za pomocą stacjonarnego numeru telefonu podanego w Katalogu firm.
  2. Hasła należy przechowywać w tajemnicy i nie wolno ich powierzać nikomu. Zaleca się ich regularne zmienianie i stosowanie wysokiego poziomu zabezpieczeń internetowych przy korzystaniu z poczty elektronicznej. Jeśli jakiś pracownik opuści firmę, natychmiast poinformuj Teleroute, aby zablokować wszelkie stosowane hasła.
  3. Należy bezzwłocznie skontaktować się z Teleroute w przypadku wątpliwości dotyczących nieuprawnionego użycia kodu dostępu lub jeśli napotkasz coś, co wydaje się przekraczać normalną procedurę.
  4. Zawsze proś o kopię licencji i dokumentów identyfikacyjnych transportu, kierowcy oraz firmy transportowej.
  5. Chroń i przechowuj informacje poufne lub dokumenty wewnętrzne, takie jak stanowiska negocjacyjne i strategie cenowe.
  6. Zwróć uwagę na „najbardziej narażone miejsca” i „okresy o największej intensywności kradzieży”. Częściej zdarzają się one w weekendy (szczególnie w soboty), a ich szczyt przypada w czasie wakacyjnym. Dlatego też skup działania związane z bezpieczeństwem w miejscach i w momentach, w których prawdopodobieństwo ich wystąpienia jest największe.
  7. Nigdy nie podawaj obcym osobom informacji o ładunkach, trasach czy miejscach docelowych.
  8. Niech towar będzie w ruchu. Im dłużej pełna ciężarówka pozostawiona jest bez nadzoru, tym większe niebezpieczeństwo kradzieży. Zbieraj dane gdzie (i na jak długo) załadowane ciężarówki zatrzymują się na postoju na każdym etapie łańcucha dostaw, aby określić, gdzie występuje największe niebezpieczeństwo kradzieży ładunku.
  9. Chroń ładunek i zainstaluj system alarmowy.
  10. Spróbuj parkować ciężarówkę w bezpiecznym miejscu. Listę parkingów można pobrać ze strony www.truckinform.eu

Jeśli pojawią się problemy, jesteśmy tu, aby udzielić Ci wsparcia. Możesz polegać na naszych usługach dla klientów: zespoły lokalne chętnie odpowiedzą na pytania i pomogą rozwiązać problemy takie jak zaległe faktury lub zagubiony ładunek. Teleroute odniósł sukces w ponad 80% przypadków; w 2011 roku odzyskaliśmy dla użytkowników takich jak Ty ponad 1 milion euro w nieopłaconych fakturach.